”İstanbul’un Balkonu” Yakacık’ta Yaşamak İçin 4 Neden?

0
244

Geçen aylarda Kartal’da yaşamak için 7 neden? konulu haberimizi yayımlamıştık. Şimdi sırada ”İstanbul’un Balkonu” olarak bilinen Yakacık’ı sizler için ele aldık.

- Reklam -

1- Kalamış’tan Tuzla’ya uzanan sahil yolunun en güzel noktalarından Biri

Kalamış’tan Tuzla’ya kesintisiz uzanan bisiklet yolunun, dünyadaki en uzun ikinci şehir parkuru olduğunu biliyor muydunuz? Adalar’a paralel uzanan bu sahilin yakınında yaşayanlar, aslında bambaşka bir İstanbul’u deneyimliyorlar. Yakacık’ın da burada çok özel bir konumu var. Hem Kartal’a, hem Maltepe ve Bostancı’ya yakın; üstelik Caddebostan sahili kadar kalabalık da değil. Yakacık’ta yaşayanların çoğu en az üç kuşaktan da İstanbullu.

2- Adalar manzarasının en güzel izleneceği yer yani ”İstanbul’un Balkonu”

Sahil boyu, Adalar’ı izlemek her yerden güzel ama Yakacık’tan bir başka… Çünkü Büyükada’nın anakaraya en yakın olduğu nokta burası. Dolayısıyla buradan izlediğiniz manzara Boğaz manzarası hissi yaratıyor. Güneş, yazın Büyükada’yla Heybeli’nin tam ortasından batarken akşam üstü kahvenizi yudumlamak için mükemmel bir nokta!

3- Şehrin tam ortasında, ulaşım ağlarının kalbinde

Kartal Yakacık, önemli merkezlere yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Metrodan deniz ulaşımına kadar bütün toplu taşıma seçeneklerini etrafında toplayan bu bölge, aynı zamanda üniversitelere, hastanelere ve alışveriş merkezlerine de birkaç dakika uzaklıkta. Aynı zamanda Aydos ormanlarına da komşu…

4- İstanbul’da çocuk büyütmek için en ideal mahallelerden biri

İstanbul’da bir gelecek kurmak için tamamlanması gereken ilk madde aslında bu: Çocuğumu güvenle, nerede yetiştirebilirim? Yakacık, nezih mahalle sakinleri ve güvenli sokaklarıyla, İstanbul’da çocuk yetiştirmek için en ideal noktalardan biri. Ayrıca “Çocuğum bütün gününü trafikte geçirmesin” endişesindeki aileler için de, önemli okullara yakın konumuyla gözden kaçırılmayacak bir seçeneğe sahip.