İstanbul Gönüllülerinden Kartal’da Moral ve Motivasyon Gecesi

0
384

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemek için kurulan ve gönüllülerden oluşan İstanbul Gönülleri Kartal Bölgesi dün akşam (05.07.2019) Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde hem 23 Haziran seçimlerini kazandıkları için hemde moral ve motivasyon amaçlı gece düzenlediler.

- Reklam -

Kartallılar tarafından ilginin yoğun olduğu gece’ye çeşitli sanatçılar ve dans gösterileriyle davetlileri büyülen folklor ekipleri katıldı. Gecenin açılış konuşmasını İstanbul Gönüllüleri sorumlularından Alper Yıldırım, Erman Esmeray ve Tarık Boyoğlu yaptı. konuşmalarında şu sözleri dile getirdiler.” İstanbul Gönüllüleri yetenekli insanlar oluştu.

Bu gece doyasıya birbirimizi kutlayalım, doyasıya eğlenelim hepinize teşekkür ederiyoruz. Hepiniz hoş geldiniz” dediler. Daha sonra konuşması için sahneye CHP Kartal İlçe Başkanlığı yetkilisi olan Mert Polat davet edildi.

Mert Polat konuşmasında şu sözleri söyledi ”Öncelikle İlçe başkanımızın ve yönetim kurulumuzun sizlere çok selamları var, Hepimizin çalışmalarıyla çok güzel bir seçim sonucu aldık Kartal’da, Bir çok ilçe’ye oranla güzel bir çalışma yürüttük, Biribirimizi iyi anladık, Mahalle birimlerimiz İstanbul Gönüllüleri arkadaşlarımızla güzel organize oldu, biz biribirimizi yok saymadık, birbirimize destek olduk, birbirimize sarıldık ve Kartal’da başarıyı kazandık dedi.

Konuşmanın ardından sahneye, Sanatçı Musa Kurt davet edildi, söylediği türkülerle izleyicilerden tam not aldı.

Ardından sahneye İstanbul Gönüllülerinden Özlem Esen davet edildi. Kısa bir konuşma yapan Özlem Esen davetlilere şunları söyledi ” 39 ilçe’de canla başla çalıştık. İstediğimiz de sandığa yansımasıydı. Her şey çok güzel oldu” diyerek sahneyi gitar ve saz eşiliğinde söyledikleri şarkılarla çok iyi bir performans sergileyen Volkan Şahin’e bırakıldı.

Sonrasında ise, Kartal Gönüllüleri müzik grubu sahne aldı. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden şair Küçük İskender’e ait bir şiirler açılış yaptılar. Sevilen şarkıları davetliler için seslendirdiler.

Hemen ardından herkesin yakından tanıdığı sanatçı Demir sahne aldı. Edip Akbayram şarkısı coverıyla başlayan Demir davetlilere güzel anlar yaşattı.

Sanatçı Demir’in ardından harika dans performansıyla Melodi dans salsa şovu gerçekleşti. Salsa şovunun ardından  Kartal’ı Dünya genelinde de temsil eden Kartal Folklor Derneği halay ekibi yaptıkları başarılı oyunlarla davetlilire harika zaman yaşattılar.

Ardından sahne’ye Arya Dans ekibi çıktı. Kafkas folklor oyunlarını sergileyen ekip, yanan bıçakla yaptıkları danslarla izleyicileri büyülediler. Hemen ardından sahneye İstanbul Gönüllürinden oluşan dans topluluğu çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamğlu’na ithafen Trabzon Halk oyununlarından olan Horon oyununu gerçekleştirdiler.

Organizasyonun sonunda tekrar sahneye Alper Yıldırım, Erman Esmeray ve Tarık Boyoğlu davet edildi. Tüm davetlilere teşekkür edildikten sonra program sona erdi.