İşçiler Kartal Belediyesini Protesto Etti

0
575

İşçiler Kartal Belediyesini Protesto Etti. Sarıyer ve Bakırköy Belediyeleri’nin ardından CHP Kartal Belediyesi’nde çalışanlar isyan bayrağı açtı. Belediye’nin toplu iş sözleşmesi kapsamında yeni asgari ücret olan 5 bin 500 TL yerine eski asgari ücret olan 4 bin 250 TL üzerinden zam teklif etmesi işçiler tarafından protesto edildi.

Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile Kartal Belediyesi yetkilileri ile belediyedeki yetkili sendika olan Genel İş Sendikası yaptığı görüşmede belediyenin eski asgari ücret üzerinden maaşlara yüzde 40 oranında zam teklifini ret ederek masayı terk etti.

Alkışlarla belediye binası merdivenleri ve koridorlarında tepki gösteren işçiler, yüksek sesle ‘Direne direne kazanacağız’ sloganları attı.
Genel İş Sendikası şube başkanı Murat Aydoğan ise Belediye önünde işçilere, “Teklifimizi kabul etmediler, teklifimizi toplu sözleşmede söke söke alacağız. Bizim için görüşme bitmiştir. Verdiğimiz teklifler belli. Teklifimizi kabul ediyorlarsa buyursunlar. Yoksa arabuluculuk sürecinde görüşmeyeceğiz, yaklaşık 1 ayımız var 1 ay içinde greve çıkacağız. Arkadaşlar son sözümüzde şu, bizim için grev yapamazlar diye düşünüyorlarsa onlara grevin alasını gösteririz” dedi.