” In La Kesh”; ‘ Birbirimizin Başka Yüzleriyiz ‘ Sergisi Kartal’da Sanatseverlere Kapılarını Açtı.

0
238

Kartal Belediyesi Fuaye alanında ” In La Kesh”; ‘ Birbirimizin Başka Yüzleriyiz ‘ sergisi Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Sanatçıları (Öğrencileri) tarafından Kartal’daki sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

- Reklam -

Türkiye’de ilk olarak Kartallı sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışını Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan ve sanatseverler sergiyi detaylarıyla takip etti.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan sergiyle ilgiyle ilgili düşüncelerini kartalyasam.com ile paylaştı.

” Türkiye’de ilk olarak ” In La Kesh”; ‘ Birbirimizin Başka Yüzleriyiz ‘ sergisi Kartal’da yapılıyor. Çalışmalar oldukça orjinal ve fantastik gençlerimizde oldukça yetenekli ve birikimliler sergi benim çok hoşuma gitti. Gençlerimizin gözlerine bakınca onlardaki heyecan duygusu insanı yaşama daha güzel tuttunmasını sağlıyor” dedi.

Sergi, 14 – 20 Haziran 09:00 – 17:00 saatleri arası Kartal Belediyesi Fuaye alanında açık olacak.

Sergiye çalışmalarıyla katılan Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Sanatçıları (Öğrencileri) şu şekilde;

Resim, Heykel Sanatçısı Aylin Küçük

Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Çağlar Kaya

Resim Sanatçısı Çiğsem Ergin

Heykel Sanatçısı Gaye Küçükkızılkaya

Fotoğraf Sanatçısı Tolga Emre Öner

Heykel Sanatçısı İrem Bozkurt

Bilgi: ”Bir düşünceyi ya da bir görselliği en güzel şekliyle yansıtan veya ifade edebilen kişiye sanatçı denir. Sanatçı olabilecek insanın görsel ya da işitsel olarak estetik öğeler üretebilmesi gerekmektedir. Üretemeyen insan sanatçı olamaz.”