”İlçenin problemli partisi” İYİ Parti Kartal Karıştı

0
519

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı karıştı. Parti yönetiminin İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı‘yı görevden almak için imza topladığı iddia edildi.

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda sular durulmuyor. Yaşadıkları yönetimsel sorunlarla Kartal ilçesinde gündem olmayı başaran ve devam eden, vatandaşlar tarafından ”İlçenin problemli partisi” olarak bilinen İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyelerinin kazan kaldırarak İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’yı görevden almak için imza toplayıp İl Başkanlığına gönderildiği iddia edildi.

Buğra Kavuncu’yu Sıkıştırıyorlar

25 asil, 9 yedek üyenin karara imza atarak, Fuat Onbışılı’nın görevden alınması için İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu da sıkıştırdığı iddia ediliyor.

Fuat Onbaşılı’yı Kongre Öncesi Yıldırım Ateş ve Mukadder Gürcan Desteklemişti

Fuat Onbaşılı, İYİ Parti Kartal İlçe Başkan adaylığı döneminde, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri İbrahim Yıldırım Ateş ve Mukadder Gürcan‘ın desteğini arkasına alarak kongreyi kazanmış, parti kurulduğundan bu yana İYİ Parti Kartal’ın 3. Başkanı olarak göreve başlamıştı.

Fuat Onbaşılı, kongre öncesi Mukadder Gürcan ve İbrahim Yıldırım Ateş ile beraber fotoğraf verdikleri için kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. İddiaya göre; Onbaşılı’nın görevden alınması için İbrahim Yıldırım Ateş ve Mukadder Gürcan’ında devrede olduğu belirtiliyor.