”Hangi Parti’ye Üyesin?”

0
147

Sevgili Kartallılar, kartalyasam.com okurları uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile karşınıza çıkmak büyük bir keyif, huzur ve mutluluk verici. Düşündüm,taşındım kendi kendime mülakatımı yaptım ve tarafıma en çok sorulan ve kulağıma en çok gelen soruyu sizlere açıklamak istedim. Sorulan soru şu ; ” Gökhan İlhan sen hangi parti’ye üyesin?” ee tabiki cevabımda şu oluyor ; Bir partiye üye olmam şart mı? sorulan soruya, soru ile karşışılık vermek en güzeli kanaatindeyim.

- Reklam -

Bu soru nasıl bir kabuktur? düşünmesi bile içler acısı. Baba mesleği olan gazeteciliği teknoloji’nin hakim olduğu günümüz Dünyasında internet gazeteciliği ile kağıt israf etmeden (Türkiye’de Habertürk gazete basımı yapmıyor ve Dünya’nın en önemli ülkelerinin önde gelen gazeteleri yavaş yavaş internet haberciliğine ağırlık vermekteler) okurlarımıza ulaştırma derdine düşmüş sade bir gazeteci olduğumu düşünüyorum. Elbetteki takdir halkımızın.

Babamın bu konudaki tavsiyelerini sizlerle paylaşmak isterim ; ” Mutlaka araştır, öğren, yeniliklere açık ol, yaşadığın zamanı takip et, bol bol kitap oku, Türkçe okumayı ve yazmayı iyi bil. mutlaka bir yabancı dil öğren, gazeteciler neler yapıyor, nasıl bir disipline sahipler izle, siyasi partilere mesafeli durmalısın neden diye sorduğumda ” Taraf olursan bertaraf olursun, yaptığın haberleri silmek zorunda dahi kalabilirsin, saygını eksik etme” derdi.

Ne güzel söylemiş değil mi? ” Taraf olursan bertaraf olursun ” kulağımda küpedir herzaman bu söz. Bu yüzündendir kartalyasam.com olarak ve şahsım olarak Kartal’da Cumhuriyet Halk Partisi, Ak Parti, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi v.d. milyonlarca kitlesi olan kurumların kapılarını çalabilmekteyiz.

Sevgiyle Efendim…