Haddisiz Açıklamayla İlgili, Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Basın Açıklaması Yaptı

0
575

Ak Parti‘nin Kocaeli, Başiskele İlçe Başkan yardımcısı Süleyman Özkaraaslan’ın ” 1989’da gelen Bulgarlar,1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin kaçak ermeni’yi Suriyelilerle beraber gönderelim var mısınız? Çomarlar ” şeklindeki yaptığı paylaşıma tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bu paylaşımla ilgili bir açıklama Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu adına , Dernek Başkanı Olcay Özgön‘den geldi.

İşte O açıklama;

” Ak Parti’nin Kocaeli, Başiskele İlçe Başkan yardımcısı Süleyman Özkaraaslan’ın ” 1989’da gelen Bulgarlar,1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin kaçak ermeni’yi Suriyelilerle beraber gönderelim var mısınız? Çomarlar şeklindeki paylaşımı , kifayetsizliğin, çapsızlığın ve ciddiyetsizliğin kanıtıdır. 

Daha sonra bunu silip ” ben ironi yaptım, özür dilerim” demesi hiçbir ifade etmez. Biz ne Bulgarız ne Ortodoks hristiyanıyız, Biz Türk evladı Türk, Elhamdülillah müslümanız. 

Bizlere karşı yapılan hakaretler ilk değil anlaşılan sonda olamyacak, çünkü bir çok örnekleri var. Özellikle Bulgar vurugusu ve suyun öbür tarafı söylemleri, sürekli yapılan bir algı operasyonu ve itibarsızlaştırma çabası olduğunu düşünüyorum. 

Bu tür söylemleri şiddetle kınıyorum. Şunu da merak ediyorum. Bakalım Akp Parti yönetimi bu arkadaş hakkında nasıl bir karar alacak!

Yönetim Kurulu Adına, 

Olcay Özgön