Gökhan İlhan’dan emeğini çalmaya çalışanlara karşı açıklama

0
478

SabitHaber.com Genel Yayın Yönetmeni – Gazeteci, Kartalspor taraftarı olmasıyla tanınan Gökhan İlhan, Kartalspor konusunda emeğini çalmaya çalışanlara karşı adeta isyan etti.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gökhan İlhan, kamuoyu’nu uyararak, emek hırsızlarına karşı itibar etmemeleri konusunda uyarı yaptı. Gökhan İlhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bu konuda mütevazi olamam, olamayacağım. Son zamanlarda kulağıma Kartalspor’un içinden bazı söylemler gelmekte. Birileri gibi dedikodu yapmak yerine herkesin okuyacağı şekilde bir açıklama yapma gereği hissettim.

2018 yılında Kartalspor Kulübü, İstanbul Süper Amatöre düştükten ve kamuoyu tarafından terk edilen bir kurum haline dönüştükten sonra, yeni yapılan kongre ile Binali Aydın, Kerem Çeboğlu, Burhanettin Sönmezalp, Necmettin Kars, Selçuk Kantar, Yaşar Kahraman yanısıra birçok kişi kulubün sahipsiz olmadığını kamuoyuna göstermiş, bunun verimini Kartalspor’u Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkararak önemli bir işe imza atmışlardır.

Gelelim diğer meseleye, Kartalspor, vizyon sahibi insanların bildiği üzere Türkiye’de gerçek bir marka değeridir. Yere göğe sığdıramadığınız Sedat Peker gibi 2019 yılında elime Tripot ve bir telefon alarak, Kartalyasam.com Facebook sayfası üzerinden kamuoyu tarafından terk edilmiş olan Kartalspor’un maçlarını yayınlamaya çalıştım. 2019 senesinde Kartalspor’un 14 maçını yayınlayarak 35 bin kişiye ulaştırdım. Ardından araya pandemi girdiği için futbolseverler ve Kartallılar, kulüpten uzak kalmasın diye hiçbir maddi karşılık beklemeden kulüp müdürü Murat Gazi Atasoy ile birlikte kurguladığımız “Anılar” isimli programa imza attım. 2021-2022 Sezonu başladıktan sonra yine elimde tripot ve telefon ile karda, kışta, yağmurda, deplasmanda, tehditler altında, saldırılara boyun eğmeden 120 bin kişiye Kartalspor’u ulaştırmayı başardım.

Araya siyasi patronlar girdiği için ve birileri de onlara ayak uydurduğu için Kartalspor ilgili çalışmalarımdan uzaklaşmak zorunda bırakıldım. Kartalspor’un maçları konusunda, maliyetlerim ( Yemek, her maç 4 gb internet, muhtelif giderler) konusunda Zeki Arslan Beyefendiye bir teklif yaparak, tarafıma sponsor olmasını istedim ve bu teklifimi geri çevirmedi. Ayrıca; sağ olsun Kartalspor’a maddi manevi yapılması gereken tekliflerimide geri çevirmedi. Bu sezon kendisinin Kartalspor’da yönetici olarak güzel işler çıkaracağına inanıyorum.

Bakınız; beyefendiler, hanımefendiler konu bilinmelidir ki; Kartalspor taraftarı olmamın yanısıra gazetecilik mesleğimle ilgili bir durum söz konusu olduğu için stadlara ulaşımın dışında, Kartalspor’u futbolseverlere ulaştırma konusunda tarafıma kimse aracı olmamış, kimseden icazet almamışımdır. Bu konuyla ilgili kamuoyu’nda, aksini konuşanlar, aksi konuşulanlar olursa eğer itibar etmemenizi önemle rica ederim.

Kartalspor üst liglere yükseldikçe, yeni kadroların, yeni yöneticilerin gelmesi çok doğaldır. Ama şu iyi bilinmelidir ki; geçmişte Kartalspor’a kimin emeği geçtiyse, emeğini sahiplenme, emeğine saygısızlık yapılmasına katlanmayacağımı bilmenizi isterim.

Kartalspor’a yeni sezonda başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.”