Esnafa Sunulan 100 Milyar TL’lik Kredi Desteği Paketi Hakkında Her Şey

0
365

Uzun bir aradan sonra yeni bir yazı ile karşınızdayım. Bildiğiniz üzere Türk futbolu’nun ve Kartal’ın en önemli marka değerlerinden biri olan Kartalspor’da yöneticilik yaptığım için dikkatimi Başkan Binali Aydın ve yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte Kartalspor’un başarısına odaklandığım için yazı yazmaya pek imkanım olmadı. Size biraz Kartalspor’un yeni sezonundan bahsetmek istiyorum.

Ligin ilk haftasında Kartalspor, Manisa, Turgutlu’da Saruhanlı Belediyespor ile karşılaştı. İyi futbol oynamamıza rağmen 10 kişi kaldık ve 3-1 mağlup olduk. Geçtiğimiz hafta ise, Mimar Kubilay Köse Stadı’nda İzmir temsilcisi Özçamdibispor ile karşılaştık. Oynadığımız güzel futbol sağadan 3-1 galip ayrıldık. 16 Ekim Pazar günü deplasmanda Ortaköyspor ile karşılaşacak olan Kartalsporumuza başarılar diliyorum.

Gelelim diğer konumuza, esnaflarımı yakınlarından ilgilendiren bir paket daha açıklandı. Yapılan açıklamada, esnafa 100 milyar TL’lik kredi desteği paketi sunulacağı belirtildi. Esnaflarımıza sunulan kredi desteği paketi ile ilgili her şeyi sizler için aktarıyorum.

ESNAFLAR İÇİN;

Esnafa sunulan kredini üst limiti 350 bin liradan 500 bin liraya çıkarıldı. Faiz oranı da yüzde 9,5 dan 7,5 seviyesine çekilerek 60 aya kadar ödeme imkanı sunuldu.

Ayrıca Esnaf ve sanatkarlarımızın kolayca işyeri ve taşıt sahibi olmasını desteklemek için İşyeri Edindirme ve Taşıt Kredi Limiti 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya çıkartıldı.

GENÇ GİRİŞİMCİ İÇİN….

Genç Girişimci Esnaf için sıfır faizli kredi limiti 100 bin liradan 300 bin liraya yaş sınırı ise 30 yaş sınırı d 35 yaşa çıkartılarak daha fazla genç girişimcinin faydalanması sağlanacak.

Ayrıca Halkbank doğrudan kullandırım yaptığı esnaf kredileriyle ilgili takip borcu bulunanlara 6 aya kadar geri ödemesiz, toplam 36 ay vadeye ve yüzde 4 gibi düşük bir faizle ödeme imkanı sunarak takip borçlarını tasfiye etmeye çalışacak.