Ekşi Sözlük Yazarları Yakacık İçin Ne Yazdılar?

0
158

Ekşi Sözlüğü bilmeyenimiz yoktur, Türkiye’nin en iyi gündem, sosyal, kültürel düşünceleri takip edebileceğiniz sitelerinden biri olan Ekşi sözlük’te ”İstanbul’un Balkonu ” Yakacık hakkında ekşi sözlük yazarları neler yazmış sizler için araştırdık.

- Reklam -

İşte Bazıları;

 • “istanbul’un balkonu” yakıştırmasını fazlasıyla hak eden kartal semti.

  istanbul’un göz kamaştırıcı deniz manzarasına sahip semtlerindendir. aydos ormanı’nın eteklerinde tertemiz havasıyla anadolu yakası’nın yaşanacak birkaç semtinden biri. 

  önümüzdeki yıllarda kanlıca, çengelköy, çamlıca semtleri gibi gelişme potansiyeli yüksek bir semt.

   Yazar: afrozist

  aydos ormanı’ndan esen püfür püfür taze havasına kast edilen semt.. alt taraftaki boş arazilerin istila edilmesine alışığız zaten, bir karış boşluk kalmaksızın her yer bina dolduruluyor ama kartal cezaevi’ne giden yolun (eski “spor caddesi”, yeni “vatansever caddesi”) şekersuyu’na kadarki sol tarafında kalan koruluk ve yemyeşil arazilere de dozerlerin girmeye başlaması üzücü..

  toprak “mal” oldukça dilediğiniz gibi kullanmak hakkınız.. şahsa ait olan bu kocaman araziler için diyecek de pek bir şey kalmıyor bu yüzden.. dün ferahlık veren geniş tepeler, korular ve kırlar bu gün toplukonut..

  Yazar : sahlanankoc

bol ozonlu havasıyla akciğer hastalarına derman olan semttir. havasına alışmak seneler sürer. sürekli bir uyuma isteği belirir insanın içinde.
bi de manzarasıyla ünlü ayazma diye bir yeri vardır ki akıllara zarar bir yerdir. neredeyse marmara denizin’deki bütün adaları oturduğunuz yerden görürsünüz.

Yazar : Corvo