Ekrem İmamoğlu Kartal’daydı

0
307

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane Toplumsal Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen Hasan Ali Yücel Kültür merkezinde Geleneksel 29 Gecesinde Gümüşhaneliler ve Kartallılarla buluştu.

- Reklam -

Kültür ve Sosyal içerikli geçen buluşmaya katılım ve ilgi oldukça yüksekti. Hasan Ali Yücel Kültür merkezi’nin yoğunluğu nedeniyle dışarı kurulan Sinevizyonla vatandaşların geceyi canlı yayınla takip etmesi sağlandı. Davetliler arasında; CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgül, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamza Çebi, CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan, İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İstanbul İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Maltepe Beldiye Başkanı Ali Kılınç, Kartal CHP İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal İYİ Parti İlçe Başkanı Burak Tok kültür merkezindeki yerlerini aldı.

Gece’ye, tüm şehitlerimiz için saygı duruşu  ve İstiklal marşımızla başlandı. Gümüşhane’nin sosyal,kültürel ve coğrafi yapısını anlatan kısa bir sinevizyon görüntüsü tüm Gümüşhane ve Kartallılar tarafından beğeniyle izlendikten sonra, Sahne’deki yerini alan Gümüşhaneli sanatçı Cemal Kaya’nın seslendirdiği türkülerle salonda ve dışarıda izleyen herkesi çoşturdu.

Ardından; İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun konuşması için sahne’ye davet edildi. Ekrem İmamoğlu fazla siyasete girmeden konuşması’ndaki satır başlarında şunları söyledi. ” Sevgili Gümüşhaneliler sizleri saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün maalesef şehitlerimiz var, hepsine Allah’tan rahmet diliyor ve teröre lanet ediyorum.  Ben Trabzon merkez de Gümüşhanelilerle büyüdüm. Kültürlerini iyi bilirim. her zaman birbirimizi kucaklamışızdır, kucaklamayada devam edeceğiz.” Konuşmasının devamında İstanbul’un fethine de değinen İmamoğlu ” İstanbul’un fethi Orta çağı kapatıp, yeni çağı açtı. Fatih Sultan Mehmet bu memleketi Fetih ettikten sonra dininden, kültürüne kadar kimsenin özgürlüğüne karışmadı O yüzden Fatih Sultan Mehmet’i çok iyi anlamak lazım, çok entellektüel bir insan, Fatih Sultan Mehmet gibi Devlet adamlarının sanatla da ayrıca ilgilendiğini bilmek lazım” diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı. ” İstanbul’u bir avuç insanla değil, 16 Milyon olarak hep beraber yöneteceğiz. Özellikle çocuklarımız için Parklar, bahçeler, kreşler kazandıracağız. Hep beraber İstanbul’u yükseklere taşıyacağız. dedikten sonra Gümüşhanelilerin kültür mirası olan Ala Kilimi Ekrem İmamoğlu’na hediye edildi.