”Dragos Kalıntıları” Kartal’a Kazandırılırsa Dünya Gündeminde Yer Bulur

0
4341
Kartal‘da yaşayan bir gazeteci olarak ”Dragos Kalıntıları ” nı bir sanat tarihçisi olan, kazı alanında bizzat çalışan ve tarafıma Bizans tarihi’nin Dragos bölgesini üniversitelerde tez kaynağı olabilecek şekilde röportaj veren sayın Adem Uçar kadar önemsiyorum.
 
”Dragos Kalıntıları” nı sosyo-ekonomik ve sosyal yaşam açısından yerli ve yabancı turistlerin Kartal ilçesine gelme nedenlerinden biri olarak görüyorum. Bilindiği üzere, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ulusal ve yerel basınla bir araya geldi. Sayın Yüksel’e şu soruyu yönelttim ; 500 günlük projeleriniz arasında ” Dragos Kalıntıları ” için düşünülen bir adım göremedim. ”Arkeopark” çalışmaları ne zaman başlayacak ? Başkan Gökhan Yüksel ; 1 sene içinde ”Arkeopark” ın çalışmalarına başlanayacağını söyledi.
” Dragos Kalıntıları ” Kartal‘a kazandırılırsa eğer Dünya gündeminde yer bulacağını söylemeden edemeyeceğim. Yukarıda yazdığım gibi bir sanat tarihçisi olan ayrıca ; Kartal Belediye Başkan yardımcılığı görevini başarıyla sürdüren Adem Uçar ile 2019 yılında gerçekleştirdiğim röportajın bağlantısını aşağıya bırakıyorum. ” Arkeopark”ın Kartal için ne kadar önemli, değerli olduğunu röportajı okuduktan sonra sizlerde anlayacaksınız.
- Reklam -