Doğalgaz Tüketim Desteği Başvuraları Başladı

0
348

Merhabalar yeni bir yazı iie daha karşınızdayım. Bilindiği üzere geçtiğimiz doğalgaza yüzde 20 zam yapılmış, bu zamanın ardından dar gelirli vatandaşlarımız kara kara düşünmeye başlamıştır. İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen ‘Doğalgaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvuruların başladı. Önceki dönem içerisinde yer almayan kiracılar da destek kapsamına alındı. Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek.

Doğalgaz Tüketim Desteği’nin ısıl harita baz alınarak 2 dönemlik belirlendi ve tutarın yıllık 450 ile 1.150 TL arasında değişecek. Doğal Gaz Tüketim Desteği’ni hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere verilecek. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yansıtılacak. Ayrıca sağlık raporu bulunan kronik hastalara yüzde 5 ek ödeme yapılacağını dabelirtti.

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvuraları Başladı

DoğalGaz  Tüketim Destek Programı kapsamında başvuruların e-Devlet üzerinden sürüyor, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabilecek.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

sd/3