Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı

0
432

İstanbul Modern, hafta sonları Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı düzenliyor. Bu çevrimiçi programa Türkiye’nin her yerinden katılan çocuklar, müze uzmanları ile buluşup, modern ve çağdaş sanat konularında bilgi ediniyor, tartışıyor ve sanatsal üretimler gerçekleştiriyor.

- Reklam -

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlar üzerinden, sanat tarihinden örneklere değinerek sanat akımlarını, teknikleri, üretim biçimlerini ve günümüz sanat çalışmalarını konu alıyor. Farklı yaş grupları için düzenlenen program kavramların keşfedilmesi, sanat tarihindeki gelişmelere kısaca değinilmesi, çağımızın sanatsal üretimlerinden örneklerin değerlendirilmesi, müze koleksiyonundan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ve son olarak sanat uygulamasından oluşan etkinlikleri içeriyor.

Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı, sanatsal üretimlerde ele alınan konulardan ve çağdaş sanata dair farklı yaklaşımlardan ilham alan toplam sekiz farklı atölyeden oluşuyor. Katılımcı çocuklar bu atölye başlıklarından birini ya da dilediklerini seçerek kayıt yaptırabiliyor. İstanbul Modern, programda yer alan sekiz farklı atölyenin tamamına katılanlara Çocuklara Çevrimiçi Modern ve Çağdaş Sanat Programı Katılım Belgesi veriyor!

Program kapsamında düzenlenen atölyelerden, dördüne ya da sekizine kayıt yaptıranlara avantajlı katılım koşulu, ayrıca 18 Eylül tarihine kadar geçerli olmak üzere erken kayıt fırsatı sunuluyor.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41, 0212 334 73 26 veya [email protected]