CHP’nin 96. Yılı Kuruluşu Nedeniyle Kartal’da Kim Ne Söyledi?

0
288

Cumhuriyet Halk Partisi 96. yılı kuruluşu nedeniyle yaptığı etkinliklerinden birinide Kartal ilçe Başkanlığı tarafından yapılan etkinlikle gerçekleştirdi. Kartal meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na 96.yılın anısına bir çelenk bırakılırken Kartal Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, CHP Kartal Belediye meclis üyesi Olcay Özgün ve Umut Daştan‘da hazır bulundu.

- Reklam -

Kartalyasam.com olarak sorularımızı bu sefer Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. yılı kuruluşu nedeniyle sorduk.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan

”96 yıl önce kurulan partimiz Cumhuriyetin en önemli değerlerinden bir tanesidir. 96 yıldır Atatürk’ün çizgisinden ayrılmadan devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Çalışmalarımız Atatürk’ün söylediği gibi çağdaş medeniyetler seviyesinde ilerleyecektir. Biz bu yoldan ayrılmayacağız. 50 Yıldır iktidar olmayan bir parti’nin hala var olmasının vatandaşın üzerindeki çok olumlu etkisidir ve olmazsa olmazıdır. ” dedi.

CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi Olcay Özgön

”Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün 96. kuruluş yıl dönümü Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ile birlikte Ülkemize kazandışmış olduğu en büyük değerlerden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşıdır. Türkiye Cumhuriyeti ilalebet var olduğu sürece Cumhuriyet Halk Partisi de var olacaktır. Bugün Kartal ilçe Başkanlığı olarak 96. yılımızı çoşkulu bir şekilde kutluyoruz. Bu vesileyle buradan tüm Cumhuriyet Halk Partili dava arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ” dedi.

CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi Umut Daştan

”Partimizin 96. yılını kutladığımız bugün de 9 Eylül 2019’da tüm partili arkadaşlarımızın başarılarıyla bugüne kadar gelmiş bir gündeyiz. 96 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı altında nice neferler geldi, geçti, birbirine görevler devretti. Geçmişte partimize emek harcayan, vefat eden herkesi tekrar şükranla anıyorum. Türkikye Cumhuriyeti var olduğu müddetçe Cumhuriyet Halk Partisi var olacaktır. Tüm partililerin Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş gününü kutluyorum.” dedi.