Bizim Çocuklar Drama Kursları Yılsonu Gösterisi Büyük İlgiyle İzlendi

0
235

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen, Drama Öğretmenleri Gökşin Aksan ve Hande Dumlu öncülüğünde gerçekleşen Bizim Çocuklar Yılsonu Drama gösterisi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde ilgiyle izlendi.

- Reklam -

Çocukların yeteneklerini sergilediği gösterilerde, özgüven kazanılması, farkındalığın gelişmesi için faydalı konular izleyenlerle paylaşıldı.

Drama Öğretmeni Gökşin Aksan kartalyasam.com‘un sorularına şu yanıtı verdi; Çocuklara yaklaşık 7 – 8 aylık bir drama eğitimi verdik. Bu drama eğitiminin ardından son 2 aylık bir çalışmayla bu gösteriyi hazırladık. Asıl amacımız çocukların özgüvenini kazanması, farkındalıklarının daha da artması amaçlanıyor, oyunda tiyatro olarak sahneye yansıyor. Çocukların dile getiremediği konuları biz oyunlarla ailelere mesaj verdik. Örneğin; kursların çokluğu, matematik kursu, ingilizce kursu gibi çocuklar yarışa katılır gibi o kurstan o kursa gidiyor. Onların çocuk olduğunu unutmayalım mesajı verildi. 15 Haziran günü Yakacık Kültür merkezinde ve Hürriyet Kültür Merkezinde Kartallıların gelip izlemesini istiyoruz. Dramanın ne kadar faydalı olduğunu çocuklara ne kadar yararlı olduğunu görsünler, pedegojik olarakta pedegoglar dramayı öneriyorlar. Gösterileri izlesinler ve çocuklarını muhakkak drama, tiyatro, müzik v.b sanatsal faaliyetlerden uzak tutmasınlar.” dedi.

Ayrıca; 15 Haziran saat 13:00’da Yakacık Kültür Merkezi, saat 17:00’da ise Hürriyet Kültür merkezinde Bizim Çocuklar Drama kursları yılsonu gösterisi sahnelenecektir.