” Bir Vapur Masalı ” Kısa Filmi Kartal’da Sinemaseverler Tarafından İlgiyle İzlendi.

0
425

Dünya’nın birçok ülkesinde 98 resmi festivalde gösterime giren, 50’ye yakın ödüle layık görülen ” Bir Vapur Masalı ” kısa filmi dün akşam Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde  sinemaseverler tarafından ilgiyle izlendi.

- Reklam -

 

Filmin oyuncularından Özgür Dereli, Lara Rojda Ülgen ve Çınar Derin Dereli‘nin de katıldığı gece saat 19:00’dan itibaren canlı olarak çalınan klasik müzik eşliğinde kokteyl ile başladı. 50’ye yakın ödül alan filmin 7 tanesine sahip olan Lara Rojda Ülgen, Kartalyasam.com ve Kartal Belediyesi‘nin ortaklaşa yaptığı röportaj’da sorularımızı yanıtladı.

Çocukluğundan beri oyunculuğa meraklı olduğunu söyleyen .Lara Rojda Ülgen, piyano ve keman çalarak sanatın diğer dallarıyla da ilgilendiğini söyledi. Piyano eğitimine de Kartal Sanat Akademisine devam eden Lara Rojda, Annesinin de teşviği ile oyunculuğa başladığını belirtti. Film hakkındaki görüşlerini de sorduğumuz Lara Rojda Ülgen şu şekilde cevap verdi; ” Film 100 ülkede seçkiye girdi. 50 ödülümüz var, bunun 7 tanesi bana verildi.” Gelecek ile düşüncelerini de belirten Lara Rojda şu şekilde konuşmasına devam etti ” Ben oyunculuk üzerine eğitim alıp, oyunculuk üzerinde yoğunlaşmak istiyorum. Piyano da çocukluğumdan beri ilgi alanım olduğu için ona da devam edeceğim. Şuan da oyunculuk ilk planlarımın arasında olduğunu söyledi.

Saat 20:00’dan itibaren ise ‘ Bir Vapur Masalı ” kısa filmi sinemaseveler tarafından beğeniyle izlendi.