Beykoz’da Tarımsal Faaliyetler Devam Ediyor Hasat Dönemi Başladı

0
577

Beykoz‘da tarımsal faaliyetler devam ediyor. Beykoz’un bereketli topraklarında yetişen doğal ürünler hem vatandaşın hem de üreticinin yüzünü güldürdü. Beykoz’da yetişen ürünler için Antalya’dan müşteri geliyor.

İstanbul’un doğal meyve ve sebze üretim bahçesi olan Beykoz’da belediyenin tarımsal faaliyetlere destekleri her geçen gün artarak devam ediyor. Belediyenin desteği ile yetişen ürünler sonbahara girilmesiyle tarlalardan alınmaya başlandı. Tarla ve bahçelerden toplanan ürünlerden ise kışa hazırlıklar başlandı. Çiftçiler tarla ve bahçelerinden aldıkları ürünleri biber, domates, salatalık konserveleri, turşu yapmaya başladı. Beykoz’da yetiştirilen doğal ürünlere Ankara’dan, Antalya’dan müşteri talebi olması çiftçinin yüzünü güldürdü.

Geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanlığının ülke genelinde başlattığı tarımsal kalkınma için sözleşmeli üreticilik modeli ile Beykoz Belediyesi‘nin ilçe sınırındaki çiftçilere alım garantili ürünlerin yetişmesini destekledi.

Beykoz’da çiftçilerin yetiştirdiği meyve ve sebzelerin hiçbir katkı maddesi olmadan tamamen doğal bir şekilde üretimini gerçekleştiriyor. Üretilen meyve ve sebzeler hem ülke ekonomisine katkıda bulunuyor hem de Beykoz’da yaşayan çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Beykoz’da çiftçilerin üretilen meyve ve sebzelerden konserve yaparak üretimin devamlılığını sağlıyor.