“Başkanlar gidiyor, onlar kalıyor”

0
321

Geçtiğimiz haftalarda Kartal ilçesi kamuoyunu oldukça meşgul eden konulardan biri olan İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı‘yı görevden almak için 25 asil, 9 yedek üyenin imza topladığı iddia edilmişti.

Konuyla ilgili, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmamıştı. İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı, 2017 yılından bu yana 3 ilçe Başkanı ile yola devam ederken, son yaşanan iddialar nedeniyle parti içerisinde yapılanma olduğu söyleniyor. Bu iddialar ise; ” Başkanlar gidiyor, onlar kalıyor.” yorumlarına neden olmaya başladı.

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda “Başkanlar gidiyor, onlar kalıyor.” yorumlarına neden olan isimlerin ise, İbrahim Yıldırım Ateş, Mukadder Gürcan, Aysel Özkan Çom, Ayvaz Çağlayan, Mücella Katkan Çakır, Gülseren Maral, Muammer Nas ve Gülay Öztürk Selvi olduğu belirtiliyor.

Kasım 2017 yılında Kartal ilçe Başkanlığı’nı kuran İYİ Parti’nin kurucu Başkanı Bünyamin Balta döneminde yukarıda yer alan isimler yönetici olarak, partinin çalışmalarında görev aldı. Bünyamin Balta’nın yerine Mart 2019 yılında yapılan atamayla Burak Tok, yeni ilçe başkanı olarak göreve başladı.

Yeni Adayları Fuat Onbaşılı oldu

Atamayla gelen Burak Tok’la bir türlü yıldızı barışmayan, İbrahim Yıldırım Ateş, Mukadder Gürcan, Aysel Özkan Çom, Ayvaz Çağlayan, Mücella Katkan Çakır, Gülseren Maral, Muammer Nas ve Gülay Öztürk Selvi’nin, 23 Şubat 2020 tarihinde Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongre öncesi Fuat Onbaşılı’yı desteklemeleri kamuoyunda geniş yer bulmuş, Fuat Onbaşılı ile beraber çektirdikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden topluma servis etmişlerdi.

”Yeni Başkan Arıyorlar”

Geçtiğimiz haftalarda Kartal ilçesi kamuoyunu oldukça meşgul eden konulardan biri olan İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’yı görevden almak için o isimlerinde aralarında bulunduğu 25 asil, 9 yedek üyenin imza topladığı iddia edilmişti. Fuat Onbaşılı’nın beklentileri karşılamadığı belirtilirken, üç Başkan ile beraber çalışma imkanı bulan İbrahim Yıldırım Ateş, Mukadder Gürcan, Aysel Özkan Çom, Ayvaz Çağlayan, Mücella Katkan Çakır, Gülseren Maral, Muammer Nas ve Gülay Öztürk Selvi’nin 23 Şubat 2020 yılında gerçekleşen kongrede destekledikleri Fuat Onbaşılı’nın yerine yeni bir aday aradıkları konuşulmaya başlandı.