Başkan Yardımcısı Adem Uçar : ” Kartal’ı Kültür ve Sanat’ın Başkenti Haline Getireceğiz”

0
365

Kartal Belediyesi üç muhteşem konser etmesi Teoman, Öykü Gürman, Feridun Düzağaç gibi isimlerin gelmesi sanat ve müzik çevresinde bomba etkisi yaratmaya neden oldu. Kartalıların ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

kartalyasam.com olarak bu üç konserin değerlendirmesini Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar‘a sorduk.

” Biz bu yıl Zafer Bayramı’nı bir Zafer şöleni edasında kutlamak istedik. Üç günlük bir etkinlik dizisi oluşturduk. 30 Ağustos günü, Kartallı Kazım meydanından, Kartal meydanına yürüyüş akabinde burada Teoman konseri, 31 Ağustos’ta gündüz sünnet şölenini yaptık. Akşamında da Öykü Gürman konserini gerçekleştirdik. Öykü Gürman bilindiği üzere Kartallı bir sanatçımızdır. Kartallı değerlerimizede sahip çıkıyoruz. Öncesinde Asatane isimli bir grubumuz vardı, ardından Öykü Gürman sahne aldı.

Bugün de  Dünya Barış günü’nü en uygun şekilde kutlamak istedik. Saat 20:00’da Damane Dersim isimli Kartallı bir grubumuz sahne aldı. Şimdi de Feridun Düzağaç ile bugünü taçlandırdık.

Halkımızın çok yoğun bir ilgisi var bu bizi çok mutlu ediyor. Tabiki bu kalabalık, bu ilgi bizi daha iyi işleri yapmaya sevk ediyor. Arzu ve beklentileri yönünden Kartal’ı kültür ve sanat’ın başkenti haliine getireceğiz” dedi.