Başarı Spor Akademisini Ziyaret Ettik

0
511

kartalyasam.com olarak Başarı spor Akademisine ziyaret gerçekleştirdik. Başarıspor Külübü Başkanı, Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği Genel Sekreteri Vedat Timuroğlu’ yla yaptığımız sohbette Kartal’daki amatör spor branşlarının geçmişten günümüze kadar neler başardıklarını, dertlerini, sıkıntılarını konuştuk. Bizlerde Vedat Timuroğlu’na verdiğimiz söz doğrultusunda kartalyasam.com olarak olan Kartal ilçemizdeki amatör spor branşlarına medya desteğimizi eksik etmeyeceğimizin sözünü verdik.

Kalbi sadece Gençler ve Spor için atan Vedat Timuroğlu kimdir? 

15.05.1988 Kars’ın ilçesi Digor doğumlu olan Vedat Timuroğlu ilk ve orta okulu değişmeli olarak Sancaktepe de okudu. Lise öğrenimini Kartal hacı Hatice Bayraktar Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise 2012 Yılında Sakarya Üniversitesi Besyo bölümününde tamamladı. 2012 Yılı dönemi içersinde Hendek Eğitim Fakültesi’nde Pedogoji eğitimi aldı.

Bir taraftan genç sporcularla ilgilenen Vedat Timuroğlu Eğitim hayatına devam etmeyi ihmal etmiyor. Şuanda İstanbul Gelişim Üniversitesi Yüksek lisans öğrencisi ve Sakarya Üniversitesi Antrenörlük bölümünde 3.sınıf öğrencisi. Ayrıca; 10 farklı branştan sertifikaları bulunmakta.

Galatasaray, Kartalspor, Sakarya’daki bir çok kulübte antranörlük yaptı. 2008 yılında Başarı spor akademisini kurdu. On parmağında On marifet olan Vedat Timuroğlu, Başarı spor akademisinde çeşitli spor branşlarında Kartallı gençlerimizi yetiştirmekle beraber, Başarıspor Külübü Başkanlığı, Uğurmumcu Spor Kulübü Başkanlığı, Yakacıkspor’un A takım Antranörlüğünü yapmakta.