Bakan Murat Kurum Kartal’da Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını İnceledi

0
4

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gerçekleşen kentsel dönüşüm projelerini yerinde görmek için Kartal’a gelerek TOKİ’nin yaptığı binalarda incelemelerde bulundu.

- Reklam -

Bakan Murat Kurum, Kartal, Orhantepe Mahallesi Sema Sokak’ta inşa edilen 105 dairelik bloğun bulunduğu bölgeyi yakından inceledi, yaptığı açıklamada ise şunları söyledi;

“1,5 milyon konuta ilişkin planladığımız süreçte dönüşüm çalışmalarını yürütüyoruz. Her yıl 300 bin dönüşüm yapmak ve 5 yıl içerisinde de bu dönüşümü bitirmek suretiyle de İstanbulumuz’da, Elazığımız’da, Malatyamız’da, 81 ilimizin tümünde devam eden çalışmalarımız var. İnşallah 2023 yılına geldiğimizde de birçok alanda bu kentsel dönüşüm sürecini yürüteceğiz. İstanbul’da Beykoz, Başakşehir, Üsküdar, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar, Kartal, Zeytinburnu ve Kağıthane’de devam eden çalışmalarımız var. Bu çalışmalara yenilerini ekleyeceğiz. Dönüştürülmesi gereken, tespit ettiğimiz riskli ne kadar bina varsa belediyelerimizle birlikte bu dönüşüm projelerini gerçekleştireceğiz.”