Atatürk Havalimanı Hastane Oluyor!

0
509
KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ÇOK SAYIDA UÇUŞ İPTAL EDİLİNCE ATATÜRK HAVALİMANI APRONU DA UÇAKLARLA DOLDU. HAVADAN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERDE VİRÜSÜN ÖNCESİ VE SONRASINDAKİ UÇAK YOĞUNLUĞU GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ. (AHMET FARUK SARIKOÇ/İSTANBUL-İHA) Korona virüs önlemleri kapsamında çok sayıda uçuş iptal edilince Atatürk Havalimanı apronu da uçaklarla doldu. Havadan çekilen görüntülerde virüsün öncesi ve sonrasındaki uçak yoğunluğu gözler önüne serildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında Atatürk Havalimanı ve Askeri Havaalanı’nın pandemi hastanesi olarak hizmet vereceğini belirtti.

- Reklam -

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları;

* Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanını, ki 1000 hastanelik şu anda plan proje çalışması devam ediyor aynı şekilde Sancaktepe’de bir katlık hastaneyi yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz ve tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız.

* Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır.