Amerikalı Gaspçı Kordonboyu Mahallesinde Yakalandı

0
1514

11 Şubat tarihinde Kadıköy, Merdivenköy Mahallesindeki bir apartmandaki evinden çıkan Shabab H. (51), isimli şahıs kar maskeli, silahlı iki şahıs tarafından kelepçelenerek bir araca zorla bindirildi. Şahıslar, Shabab H.’nin cebinde bulunan 450 Dolar ile 2 bin 500 TL parasını gasp etti, ardından şahsı bilmediği bir evde sandalyeye kelepçeledi. Şahıslar daha sonra Shabab H.’yi tekrar araca bindirerek bilmediği bir adreste indirdikleri sırada, Shabab H. kendisini kaçıran şahıslardan önceden tanıdığı Rashad M.’yi ve aracın plakasını gördü.

- Reklam -

Gasp edilen Shabab H.’nin polise ihbar üzerine Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalarda aracın kiralık olduğu, ABD vatandaşı olan Rashad M. isimli bir şahıs tarafından kiralandığı belirlendi. Şahsın Kartal, Kordonboyu Mahallesindeki adresi tespit edilerek, 11 Şubat günü adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda adreste bulunan Rashad M. (30), Mikel Remington C. (19) ve Steven Jordan L. (29) isimli şahıslar yakalandı, Rashad M. isimli şahsın eşi Burcu M. (42) de suça iştirakten yakalanarak gözaltına alındı.

Adreste yapılan aramalarda; 2 adet “kelepçe kutusu”, 1 adet “oyuncak silah”, 3 adet “kelepçe anahtarı”, 2 adet “kargo tarzı pantolon”, 2 adet “kar maskesi” 1 adet “ABD polis rozeti” ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerden Steven Jordan L. ve Burcu M. sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakılırken, Rashad M. ve Mikel Remington C. isimli şahıslar ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Kaynak : Hürriyet Haber