AK Parti Kartal Kadın Kollarında Devir Teslim Yapılacak

0
636

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığına seçilen Ebubekir Taşyürek‘in ardından bir değişilik Kadın Kolları Başkanlığında yapılacak. İBB Meclis ve Kartal Belediye Meclis Üyesi Olan Arzu Öğüt Şimşek bugün saat 15:00’da Kartal ilçe binasında Kadın Kolları Başkanlık görevini Av. Hatice Taslak Albayrak‘a devir edecek.

- Reklam -

Arzu Öğüt Şimşek Kimdir?

1972 Kartal doğumlu olan Arzu Öğüt Şimşek, aslen Ardahanlı bir ailenin çocuğu olarak dünya’ya geldi.

Eğitim durumu ise ; Kartal Ticaret Lisesinden mezun olduktan sonra işletme fakültesini bitirdi. Yüksek Lisans eğitiminide tamamlayan Arzu Öğit Şimşek, Erzurum Üniversitesi iş ve iş güvenliği üzerine eğitimine devam ediyor.

Siyasete 2001 yılında AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı kurucusu olarak siyasete başladı. Ayrıca; 2001-2009 a kadar Tuzla Ana kademede aralıksız 3 kongre Dr. Şadi Yazıcı Başkanlığında yönetim kurulu üyesi, Bşk.Yrd olarak görev yaptı.
2009 yılında Dr. Şadi Yazıcı’nın Tuzla Belediye Başkanı olmasının ardından 4. sırada meclis üyesi seçildi.

Siyaset kariyerinde Meclis Başkan vekili, Plan Bütçe Komisyon Başkan yardımcılığı, Kadın Aile Çocuk Komisyon Başkanı görevlerini üstlendi. 2011 yılında Ardahan’da Milletvekili aday adayı, 2011-2018 Ak parti İstanbul Kadın Kollar yönetim kurulu üyesi, 2017-2018 İl Kadın Kolları Kartal koordinatörü, 2018-2021 yılları arasında Ak Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı,
Tuzla’da 5 sene kent Konseyi kadın meclis Başkanlığı yapan Arzu Öğüt Şimşek halen aktif olarak, İBB Belediye Meclis Üyeliği ve Kartal Belediye Meclis üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Üniversite ve iş kadınları ile kadınların toplumda ekonomik, sosyal, kültürel gelişmesine katkı sunan kalıcı ve sürdürülebilir çeşitli projelere imza attı. Kartal Kadın STK Platformu, Kartal İmam Hatipli Anneler Platformlarını kurarak önümüzdeki süreçte çalışmalarına devam edecek olan Arzu Öğüt Şimşek;  evli ve üç çocuk annesidir.