Ak Parti Kartal İlçe Binasının Kirasını 5 Yıldır Ödemiyor mu?

0
1397

İBB Meclisi’nin 13 Şubat tarihli oturumunda AKP ve CHP grubu arasında yaşanan, İBB’ye ait taşınmazların yıllardır işgal tazminatı (ecrimisil) ödenerek kullanılmasına ilişkin tartışma sırasında gergin anlar yaşandı.

- Reklam -

Ak Parti Kartal İlçe Binasının Kirası Ödenmedi mi?

İBB Meclisi CHP Basın sözcüsü Tarık Balyalı yaptığı konuşmada, sayıştay raporunu açıklayarak ve yapmış olduğu tespitler de  ”Kartal 11284 ada 4 parselde yer alan yapımızda 58 adet kiracı bulunmaktadır. 804 bin 748 TL olan borçları yapılandırma ile 184 bin 489 TL’ye düşürülmüştür. En yüksek borcu olan kurum 240 bin 548 TL ile Kartal AKP İlçe teşkilatıdır. 2014-2019 yılları arasında hiçbir ödeme yapmadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Tahliye ve icra işlemleri başlatılmış olup verilen süreye rağmen hala icra bedeli ödenmemiştir. Peşkeşin siyasi ayağı da budur. Buyrun cevap verin” dedi.

Bu konuşmanın üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise “Biz olumlu işlere destek olacağız dedik, CHP’nin emrine gireceğiz demedik. İBB yönetimi şu an acziyet içinde, lime lime dökülüyor” dedi.